1.SINIF KAYIT ERTELEME DİLEKÇESİ

Okula başlama yaşı, yönetmelikte yapılan değişikliklerle değişmiş oldu. Yapılan değişiklikte yer alan “Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteler.” ifade gereği 2019-2020 eğitim öğretim yılı için 01/10/2013 ile 31/12/2013 doğumlu çocuklar için velinin yazılı talebi ile 1.sınıf kayıtları 1(bir) yıl ertelenebiliyor.

Bu taleplerini yazılı olarak bildirmek isteyen veliler için bir dilekçe örneği hazırladık. Bu dilekçenin çıktısını alarak ilgili yerleri doldurarak, çocuğunuzun kaydının çıktığı okula verebilirsiniz.

 

E-KAYIT SİSTEMİNDEN KONTROL EDİNİZ

Eğer çocuğunuzun hangi okula kaydının çıktığını bilmiyorsanız https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx adresinden sorgulayabilirsiniz…

 

DİLEKÇE

Çocuğunuzun 1.sınıf kaydını 1 yıl erteletmek için ihtiyacınız olan dilekçeyi BURADAN indirebilirsiniz. Çıktı alıp, gerekli bilgileri doldurduktan sonra imzalayıp okula teslim etmeniz gerekmektedir.