Pedagojik Formasyon Kaldırılıyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Pedagojik Formasyonla İlgili çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, bayramdan sonra pedagojik formasyonu kaldıracaklarını belirtti.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Pedagojik Formasyonla İlgili çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, bayramdan sonra pedagojik formasyonu kaldıracaklarını belirtti.Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlileriyle bir toplantıda bir araya gelen Bakan Yardımcısı Safran, eğitim fakültelerinden pedagojik formasyona birçok açıklamaya imza attı.

Türkiye’de Her Yıl 5-6 Bin Öğretmen İhtiyacı Var

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, ” Türkiye’de  1 milyon öğretmen sistem içerisinde mevcut, bunların 650 bini ise formasyon almış, mevcut 95 eğitim fakültesinde ise 226 bin öğretmen adayı var. Türkiye’de yıllık öğretmen ihtiyacı ise 5-6 bin” dedi.

Dünyanın Hiçbir Ülkesinde Eğitim Kalitesi, Öğretmen Kalitesinin Üstünde Değildir

Bakanlık olarak öğretmen eğitimi konusunda neler yapılabileceği noktasında çalışmalar yürüttüklerini belirten Bakan Yardımcısı Safran,dünyanın hiçbir yerinde eğitim kalitesi, öğretmen kalitesinden üstünde olamayacağının altını çizdi.Bayramdan Sonra Pedagojik Formasyonu KaldırıyoruzÖğretmenlerin mesleki gelişiminin, yukarı taşındığı takdirde eğitim seviyesinde ciddi bir kıpırdanma yaşanacağını belirten Bakan Yardımcısı Safran, Türkiye’de 300 bin kadar iyi bir öğretmen kitlesi olduğunu, bunların eğitim sistemini bir şekilde götürdüğünü, ikinci bir 300 bin kişilik kitlenin de var olduğunu ancak bunların umutlarını kestiğini ifade etti. Akademisyenlerin, pedagojik formasyona harcadıkları emeğin yarısını öğretmen eğitimine vermelerini istediklerini belirten Bakan Yardımcısı Safran, bayramdan sonra pedagojik formasyonu kaldıracaklarını söyledi.