TEOG 2.DÖNEM SORULARI NASILDI?

56
298

BU YAZI 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2.DÖNEM TEOG SORULARI İLE İLGİLİDİR!

TEOG 2.DÖNEM SORULARI NASILDI?” sorusuna ben “tam beklediğim gibiydi” şeklinde cevap verebilirim. Günler öncesinden yazdığım www.ragipsahin.com.tr/teog-2-donem-sinavlari-nasil-olur/ adresindeki TEOG 2.DÖNEM SINAVLARI NASIL OLUR? başlıklı yazıda belirttiğim gibi sorular zor değildi. Ancak konuların fazlalığından kaynaklanan ve bazı konuların öğrenilmesinin üzerinden uzun süre geçmesi nedeniyle öğrencilerimiz biraz zorlanabilirler.

teog 2.dönem soruları ve cevapları

Şunu da belirteyim; bu değerlendirmelerim matematik bölümü soruları içindir. Türkiye ortalaması en düşük derslerin başında gelen matematik bu kötü unvanını devam ettireceğe benziyor. Soru biçimi olarak birinci dönem TEOG sorularına benzeyen, SBS soru tarzından çok uzak sorularla karşılaştı öğrenciler. Dersi derste öğrenen, üzerine bolca soru çözerek işlem becerisini arttıran öğrencilerin biraz dikkatle başarı sağlayabileceği, kolay denilebilecek sorulardı. Tüm matematik öğretmenlerinin mutlaka derste çözdükleri, konuların temelini oluşturan, her konunun temel bilgi ve becerisine sahip olmayı gerektiren sorulardı.

2.DÖNEM TEOG CEVAP ANAHTARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Umarım herkes emeğinin karşılığını alacak şekilde sorulara cevaplar vermiştir. Tüm öğrencilerimiz istedikleri liselere yerleşirler…