TEOG Lise Taban Puanlarında Düşüş Olacak Mı?

Daha önce “TEOG Lise Puanları Düşer Mi?” başlıklı yazımızda liselerin taban puanlarının artacağını, bu artışın bazı liseler için 3-5 puan olabileceği gibi, bazı liselerde 30-40 puan olabileceğini gerekçeleri ile yazmıştım. Okumak için BURAYI tıklayınız…

Ancak MEB Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın son günlerde yaptığı açıklamalar doğrultusunda, bazı liselerin taban puanlarında büyük düşüş olacağını tahmin ediyorum…

teog lise taban puanları

Daha önceki yıllarda tercih yapabilmek için taban puan bu yıl kaldırılacağını MEB bakanı Sayın Nabi Avcı açıkladı. Bu açıklamaya göre, yerleştirme puanı 400 olan da, 300 olan da,  200 olan da, 70 olan da, 30 olan da tercih yapabilecek.

[ads1]
Hiç bir öğrenci de açık da kalmayacağına göre, bazı liselerin taban puanı 500 üzerinden 30-40 puana kadar düşecektir. Bu durum tüm okullar için geçerli değil. Bu durum, tercih edilemeyen, başarıları düşük, güvenlik açısından sıkıntılı olayların yaşandığı okullar için geçerlidir.

27 YORUMLAR

 1. ben anlamadım şimdi bnim gitmek istediğim okul 298 kaç puan düşer 2 inci itedeğim okul 289 buda kaç puan düşer acil cevap isitiyorum…….!!!!!!!

 2. S.a HOCAM…
  Ben sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum ama sağlık meslek lisesinin bölümleri kapandı diyorlar…
  bilgi alabilir miyim lütfen??

 3. Hocam internetteki hesaplama motorlarına göre okul puanı dahil teogta ilk sınavdan 484 alıyorum. İkinciden tam yapabilirsem 488 geliyor . Bu çok yetersiz istediğim lise için . Bu hesaplama mototrları fazla veya eksik puan mı hesaplıyor? Birde 2-3 puan eksikle istediğim lise gelebilir mi? Teşekkür ederim

 4. Merhabalar öncelikle bu sınav sistemi kime iyi kime kötü geldi bilmem ama benim gibi 6 ve 7 de dersleri iyi olan bi öğrenciyi batırdı :S yanlış anlamayın aslında notlarım çok kötü değil internetteki hesaplamalara bakarak 494.0517 alıyorum ama benim hedefim büyük sizce gs lisesi yada istanbul lisesini kazanbilir miyim lütfen yardımcı olun….

 5. Benim YEP puanım 472. Çorum fen lisesi’nin 2013 taban puanı 459, 2012 taban puanı 475, 2011 taban puanı 472, 2010 taban puanı 470. Acaba o liseye girebilir miyim? Yani hangi yıldaki taban puanlarına göre tercih yapmak daha doğru olur?

 6. hocam kuzenimin puanı 431 izmirde buca anadolu lisesini istiyor lisenin puanı 411.birde fatma saygın anadolu lisesini istiyor.yedek puanı 435 asil 438 puan bu okulu tercih listesine yazsın mı bu okulda ikumak çok istiyor.

 7. hocam diyelim burdaki lise gitmek istemiyorum hatta kötü diyebiliriz . onun için fen liseseye yakın ev tutsak orda otursak . fen lisesi yakın olduğuna göre oraya gidebilir miyiz cevap verin hocam (hocam puanım düşük)

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ