PAYLAŞ

TEOG Nakil işlemleri Tercih Kılavuzunun son sayfasında yer alıyor.

teog nakil işlemleri

İşte nakil işlemleri ile ilgili bölüm;

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri ve bu kılavuz esaslarına göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hazırlık sınıfına veya 9’uncu sınıfa kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin, açık kontenjan bulunan başka bir okula yerleştirmeye yönelik nakil talebinde bulunmaları hâlinde yerleştirme sonrası okullarda oluşan taban puana bakılmaksızın, başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

Yerleştirmeye yönelik nakil talepleri, öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine yapılacaktır.

25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında (saat 17:00’ye kadar) nakil müracaatları alınacaktır. 29 Ağustos 2014 saat 19:00’da nakil yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır.

Yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri benzer biçimde Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla devam edecektir.

Yerleştirmeye yönelik nakil müracaatları haftalık olup, her bir periyot için nakil müracaatı ayrı ayrı yapılacaktır.

Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Nakil yerleştirme döneminde, başka bir resmî/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

Ekim ayı itibariyle yapılacak nakillerde Eylül ayı sonuna kadar yapılan nakiller sonucu oluşan taban puan esas alınacaktır.

Özel okullara geçmek isteyen öğrenciler, yukarıda bahsedilen nakil sürecine bağlı kalmaksızın istedikleri zaman nakil başvurusunda bulunabilecektir.

 • batuhan

  hocam benim yüzdelik dilimim tükiye 1,53 il 2,26 girmek istediğim okulun yüzdelik dilimi 0,68 ve 0,99 girebilme şansım var mıdır ? şimdiden teşekkürler .

 • nazlı

  hocam puanım 490,2 yüzdelik 0,38 istanbulda hangi liseler olur bi de kabataş nakilden falan olabilir mi? olmazsa da hüseyin avni mi kadıköy anadolu mu lütfen cevap verin :D

 • Aysun Genç

  türkiye yüzdelik dilimim ,3,91 istediğim okulun yüzdelik dilimi 4,60 girebilirmiyim

  • burak

   BENİMDE 3,91 :D

 • ahmet

  Arkadaşlar türkiye dilimim %2,57. Okulun dilimi %2,97 girebilirmiyim arkadaşlar nolur cevaplayın???????

 • seyhan

  Nakil işlemi gerçekleşmezse daha önce otomatik kayıt yapılan okula geri dönüşümüz olacak mı?herhangi bir işlem yaptıracak mıyız?

  • zaten kayıt silinmeyeceği için böyle bir problem yok