TEOG Nakil İşlemleri

TEOG Nakil işlemleri Tercih Kılavuzunun son sayfasında yer alıyor.

teog nakil işlemleri

İşte nakil işlemleri ile ilgili bölüm;

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri ve bu kılavuz esaslarına göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hazırlık sınıfına veya 9’uncu sınıfa kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin, açık kontenjan bulunan başka bir okula yerleştirmeye yönelik nakil talebinde bulunmaları hâlinde yerleştirme sonrası okullarda oluşan taban puana bakılmaksızın, başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

Yerleştirmeye yönelik nakil talepleri, öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine yapılacaktır.

25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında (saat 17:00’ye kadar) nakil müracaatları alınacaktır. 29 Ağustos 2014 saat 19:00’da nakil yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır.

Yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri benzer biçimde Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla devam edecektir.

Yerleştirmeye yönelik nakil müracaatları haftalık olup, her bir periyot için nakil müracaatı ayrı ayrı yapılacaktır.

Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Nakil yerleştirme döneminde, başka bir resmî/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

Ekim ayı itibariyle yapılacak nakillerde Eylül ayı sonuna kadar yapılan nakiller sonucu oluşan taban puan esas alınacaktır.

Özel okullara geçmek isteyen öğrenciler, yukarıda bahsedilen nakil sürecine bağlı kalmaksızın istedikleri zaman nakil başvurusunda bulunabilecektir.

Subscribe
Bildir
guest
31 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Atakan Karabulut
Atakan Karabulut
6 yıl önce

34. Cüyüm 29 boş olan yerde 5_21_29 her hafta artarak gidiyor boş kont Sizce olurmu İzmirden Haftaya ve bu haftaki… Read more »

Umutcan Gökçay
Umutcan Gökçay
6 yıl önce

hocam ben daha okula kayıt yaptırmadım ne zmana kadar sürem var acilll

ragipsahin.com.tr
Reply to  Umutcan Gökçay
6 yıl önce

Bu cuma açıklanıyor ve bitiyor

ENESS
ENESS
6 yıl önce

Benim puanım:471.2/Yüzdelik dilimim:2.4 Bursa Anadolu Lisesi:482/1.3 Ahmet Erdem Anadolu Lisesi:476/2.0 Bursa Anadolu Boş kontenjan:55 Ahmet Erdem boş kontenjan :33 BU… Read more »

bilal
bilal
6 yıl önce

Hocam puanim 484.0965 pursaklar fene nakil yaptirdim taban puanlari 484.8008 sizce girer miyim

melis
melis
6 yıl önce

hocam 25-28 ağustos arası kesin kaydımızın olduğu devlet okulundan başka bir devlet okuluna nakil başvurusu yapabilecek miyiz?