TEOG Yerleştirme Sonuçları

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından sabah yapılan açıklama ile tüm öğrenciler ve veliler gözlerini MEB internet sayfasına diktiler. MEB, saat 17.30 itibariyle 2016 TEOG yerleştirme sonuçlarını yayımladı. TEOG yerleştirme sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki linke tıklamanız ve T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihini girmeniz yeterli.

2016 TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

MEB tarafından yapılan açıklamada yapılan TEOG sınavları sonucunda 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirildiği belirtildi. Aynı zamanda TEOG yerleştirme sonuçları sonrasında öğrencilerin nakil için başvuru yapabilecekleri de duyuruldu.

TEOG NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Öğrenciler istemeleri halinde 15-19 Ağustos, 22-26 Ağustos, 29 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir.

Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise, 22 Ağustos, 29 Ağustos ve 5 Eylül 2016 tarihlerinde ilan edilecektir.