EBOB EKOK PROBLEMLERİ

8.Sınıf matematik dersinin ilk konusu çarpanlar katlar. Bu konu ise bölümlere ayrılıyor. Çarpan, kat, asal sayılar, aralarında asal sayılar, ortak katlar, ortak bölen, ebob, ekok…
Bu bölümler arasında en zor sorular ebob ekok kısmından hazırlanabiliyor. Öğrencilerimizin de en çok zorlandıkları ve çekindikleri kısım ebob ekok ile ilgili problemlerden oluşan kısım. Çünkü öğrencilerimiz ebob ekok hesaplamayı bilseler bile problemlerde ebob mu ekok mu kullanılacak, ekleme mi çıkarma mı yapılacak karar veremiyorlar. Bu zorlukları aşmak için bol kitap okuyarak, okuduğunu anlama kabiliyetlerini geliştirmelerini öğrencilerimize tavsiye ediyoruz.
Kısa ön açıklama ve 18 orijinal sorudan oluşan bir doküman hazırladım. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının ilk dokümanı hayırlı olsun :) Konuyu yeni öğrenen öğrencilerimizi biraz zorlayabilir sorularım. Ama “TEOG sınavına hazırım” diyebilmek için bu soruları çözebiliyor olmak gerekir. Eylül ayında bu dokümanın çözüm videosunu da yayınlayacağım.

Ayrıca 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte, hazırladığım dokümanları google drive ile birlikte facebook group dosyalar bölümünde de paylaşacağım. Hazırlanan dokümanları kaçırmamak için facebook gurubumuza katılmanızı tavsiye ederim.

Google drive’dan İNDİR

Facebook’tan İNDİR

Sadece bir dakikanızı ayırarak Facebook gurubumuza katıldığınız ve arkadaş listenizi gurubumuza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ