TEOG Tercih Taktikleri 2

TEOG Tercih Taktikleri ile ilgili ilk yazımızı daha önce yayınlamıştık yayınlamıştık. Mutlaka okuyun.

 

teog tercih listesi oluşturma

Tercihleri Neye Göre Sıralamalıyım?
Gidebileceğiniz en yüksek puanlı okula gidebilmek için okumak istediğiniz liseleri, taban puanı en yüksek olandan en düşük olana doğru sıralamalısınız.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. “A lisesinin puanı daha yüksek ama ben B lisesinde okumak istiyorum. B lisesini önce yazsam olur mu?” düşüncesinde olanlara tavsiyem A lisesini tercih listenizden çıkartınız. Çünkü puanı yüksek de olsa sizi mutlu etmeyecek bir liseyi tercih listesine yazmanızın hiç bir anlamı yoktur. Severek isteyerek okuyacağınız ve daha kolay kazanacağınız bir lise varken, tercih listenizi gitmek istemediğiniz okullarla doldurmanız mantıksız bir davranış olur…

 

teog tercih taktik

 

 

 

teog tercihler

17 YORUMLAR

  1. Hocam merhaba puanım 495,2… yüzdelik dilimim 0,08 IEL’in olma ihtimali nedir? Okulun müdür yardımcısiyla konuştuk. Geçen sene aldıkları son öğrencinin yüzdelik dilimi 0,15 miş. Bunun dışında Fen liselerinde bu yıl kesin hazırlık sınıfı olacak mı? Bazıları kesin olacak, bazıları da ertelendi diyor. Cevaplarsaniz çok mutlu olurum çünkü gerçekten bilmeye ihtiyacım var.

  2. Ragıp hocam benim sorum Teog Tercih Taktikleri 3 ile ilgili ben ankarada oturuyorum ve burda sadece 2 fen lisesi var: ankara fen ve pursaklar fen ben A tercih listesinde Atatürk Anadoluya tercih yapicam. B tercih listesine de sadece Fen Lisesi isaretlicem. Ankara fene puanim yetmiyo ama Pursaklar Fene garanti gibi gözüküyo. Simdi ben A listesinde hicbir liseye yerlesemezsem (pursaklar feni tercih listeme yazmicam) B listesinde de sadece Fen Lisesini sectigim icin Pursaklar Fene evimden bayağı uzak olduğu halde yerleşme şansım var mı lütfen cevap yazınınnnnnnn (kusura bakmayın biraz uzun oldu ;D)

  3. Bu sorum biraz önemli lütfen cevap verin.. :( Biz okullar kapandıktan sonra tatile gideceğiz (diyelim) 13 haziranda tercih işi aksar mı ,internetten halledilir mi sağlıklı mı ?

  4. hocam nolursun cevap verin hocam diyelim burdaki lise gitmek istemiyorum hatta kötü diyebiliriz . onun için fen liseseye yakın ev tutsak orda otursak . fen lisesi yakın olduğuna göre oraya gidebilir miyiz cevap verin hocam (hocam puanım düşük)

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ