2015 TEOG Konu ve Kazanımları Hakkında

Bu yıl MEB tarafından dağıtılan 8.sınıf matematik kitaplarında geçen senelerde ilk ünitede olan örüntü, fraktal, histogram, yansıyan dönen şekiller gibi konular 4.ünitede yer almakta.

teog konu ve kazanımları 2014-2015Bu yıl MEB tarafından dağıtılan 8.sınıf matematik kitaplarında geçen senelerde ilk ünitede olan örüntü, fraktal, histogram, yansıyan dönen şekiller gibi konular 4.ünitede yer almakta. Geçen yıl 1.dönem merkezi ortak sınavların konusu olan bu konuların bu yıl 1.dönem merkezi ortak sınavlarda olup olmayacağı ile ilgili bir belirsizlik var. Bu konuda bir çok matematik öğretmeni arkadaşım da danışmak için beni aradılar. Ben kendi fikrimi “kitaptaki sıraya göre çıkacaktır” şeklinde beyan ettim.

Daha sonra da emin olamayıp 147’yi aradım. Ancak yetkili kişi bu konuda bir bilgi olmadığını 3 gün içinde bilgi vermek için bana dönüleceğini söyledi.

Bilgi alır almaz burada sizlerle paylaşacağım…

 

İŞTE 147’DEN GELEN CEVAP

Konu ile alakalı olarak talim terbiye kurulu gerekli açıklamayı http://ttkb.meb.gov.tr/www/2014-2015-egitim-ogretim-yili-merkezi-sistem-ortak-sinavlari/icerik/224 adresinde yayınlamıştır.  TEOG konu ve kazanımları ile ilgili talim terbiye kurulu tarafından yayınlanan dosyayı indirmek için BURAYI tıklayınız…

 

BU NE DEMEK?

4.üniteye alınan histogram, fraktal, yansıyan dönen şekillerden 1.dönem teog sınavında soru gelecek demektir.

1 Yorum

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ