Birinci dönem 3.matematik yazılı sınavlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Tek tıklama ile 5, 6, 7 ve 8.sınıf matematik 1.dönem 3.sınavları indirebilirsiniz… Tüm sınavlar 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Zipgrade 20 soruluk optik formu da indirerek çok hızlı bir şekilde sınavları uygulayabilir ve değerlendirebilirsiniz…

5.SINIF: Doğal sayılar, doğal sayılarla işlemler, işlem önceliği, üslü nicelikler, zaman ölçme, araştırma soruları üretme ve veri toplama, veri analizi ve yorumlama, temel geometrik kavramlar ve çizimler, üçgenler ve dörtgenler konularını kapsamaktadır.

6.SINIF: DOĞAL SAYILARLA İŞLEMLER, PROBLEMLER, ÇARPANLAR VE KATLAR, AÇILAR, ORAN, KESİRLERLE İŞLEMLER, ONDALIK GÖSTERİM konularını kapsamaktadır.

7.SINIF: TAM SAYILAR, RASYONEL SAYILAR, ÇOK ADIMLI İŞLEMLER VE PROBLEMLER, EŞLİK DENKLEM, PROBLEMLER, DOĞRUSAL DENKLEMLER, ORAN ORANTI konularını kapsamaktadır.

8.SINIF: Çarpanlar ve katlar, ebob ekok, üslü sayılar, kareköklü sayılar, gerçel sayılar, olasılık, üçgenler, pisagor, üçgen çizimi konularını kapsamaktadır.

Zipgrade 20 soruluk optik form (tek sayfada 4 tane) indir!

ORTAOKUL MATEMATİK 1.DÖNEM 3.SINAVLARI İNDİR