TEOG Sınavlarına Nasıl Çalışılmalı?

“TEOG Sınavlarına Nasıl Çalışılmalı?” başlıklı yazımız ragipsahin.com.tr/?p=8645 adresinde yayında…

 http://www.ragipsahin.com.tr/teogda-cikabilecek-sorular/ adresindeki kazanım testleri mutlaka çözülmeli. SEBEBİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG ilk defa 2013-2014 eğitim öğretim yılında uygulandı. Gündemi takip edenlerin bileceği üzere yüksek puanlarla istedikleri okula yerleşemeyen öğrenci çok fazla oldu. Bunun sebebi sınavın kolay olması ve puanlara güvenerek tercihlerin yanlış yapılmasıydı.

[ads1] TEOG’da ilk hedef yüksek puan almak. Bunun için yapılması gereken ne kadar ders varsa, her dersin sınavından, sözlüsünden, projesinden vs, yüksek puan almak gerekiyor ki ortalama yükselsin. İyi bir lise kazanmayı hedefleyen öğrenciler OYP’yi en çok etkileyen TEOG sınavlarında da ellerinden gelenin en iyisini yapmalılar.

TEOG sınavlarında öncelikle birinci TEOG sınavlarından yüksek puan alanlar rakiplerine göre bir adım öndedir. Konular azken, tüm öğrenciler TEOG’un önemini fark etmemişken yüksek puan almak önemli bir avantaj.

İkinci önemli husus ise bazı derslerde yapılan netler. Mesela matematik dersi başarı oranı en düşük olan ders. Dolayısıyla matematik dersinde iyi net yapan öğrenciler de bir adım öndedirler rakiplerine göre. Bunun yanında kat sayısı diğer derslere göre düşük olan İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinden de ortalaması en düşük olan ders İngilizcede de başarılı olan öğrenciler avantajlı.

[ads2][ads2][ads2] Şu anda 8.sınıfta olan öğrencilerin değiştiremeyeceği ancak TEOG sisteminde OYP’yi ciddi oranda etkileyen diğer bir husus ise 6 ve 7.sınıf başarı puanları. Bu puanlar 100’e ne kadar yakınsa o kadar avantajlısınız demektir.

TEOG’a hazırlanan öğrencilere tavsiyem matematik ve fen bilimleri dersleri için bol soru çözünüz. İngilizce dersi için ünitelerin kelimelerini ezberleyiniz. Diğer dersler için anlamanızı kuvvetlendirecek çalışmalar yapınız…

Herkese başarılar diliyorum…

Subscribe
Bildir
guest
213 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Burak
Burak
4 yıl önce

Hocam benim derslerin gayet güzel ama teogda heyecandan yapamadim toplam 37 yanlısim çıktı ve sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum 2.teogda… Read more »

Anıl
Anıl
6 yıl önce

Ragip hocam ben 7.ci sınıfa gıdıyorum ve gelecek sene teog ‘a girecegim nasıl bir çalışma planı yapmam gerekiyor başarlı olmak… Read more »

Aleyna
Aleyna
6 yıl önce

benim yerlestirme puanım 473,222 istedigim okulun geçen yılki puanı 474,343 imiş ben istedigim okula gidebilirmiyim ne olur bilgilendirin

RAGIP HOCA
Reply to  Aleyna
6 yıl önce

Insallah girersin ama girememe ihtimaline karsin daha dusuk puanli okullari da yazmalisin

melisa
melisa
6 yıl önce

hocam benim benim 1.teogdan 32 yanlısım var.turkce 5 matematik 9 din 1 fen 7 inkılap 3 ingilizce 7 6.sınıf ortalamam:83.57… Read more »

damla
damla
6 yıl önce

merhaba; benim 1. teog puanım 396 ya iyi mi kötü mü bilmiyorum ve daha fazla çalışıyorum ing ve mat fena… Read more »

Emircan
Emircan
Reply to  damla
6 yıl önce

nerden baktın

RAGIP HOCA
Reply to  damla
6 yıl önce

bu sitede ingilizce ip uçlar ve geçen seneki teog matematik çözümleri var
tavsiye ederim