TEOG Tercih Taktikleri 5

Puanı iyi olup da fen lisesi tercih etmemenin büyük avantajını öğrenmek için 26 haziran perşembe günü bu sayfayı ziyaret ediniz…

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanız gereken link: http://www.ragipsahin.com.tr/?p=8392

TEOG TERCİH TAKTİKLERİ 5

Bilindiği üzere, bu yıl Anadolu Öğretmen Liseleri Fen Lisesine dönüştürüldü. Ayrıca Fen Liseleri diğer lise türlerine göre bir yıl daha fazla eğitim verecekler. Tüm lise türleri 4 yıl eğitim verecekken Fen Liseleri Hazırlık artı 4 yıl yani toplam 5 yıl eğitim verecekler…

Bu sene lise tercihi yapacak adaylar 4 yıl sonrasını düşündüklerinde; Fen Lisesi kazanan öğrenciler lise 3.sınıftan lise 4.sınıfa geçeceklerken, diğer lise türlerinde okuyan öğrenciler liseden mezun olmuş ve üniversiteye giriş için ygs ve lys sınavlarında ter dökecekler. Fen Liselerinin sayıları arttığından dolayı ve 4 yıl sonra mezun vermeyeceklerinden dolayı 4 yıl sonra ygs ve lys sınavlarına sadece eski mezunlar ile fen lisesi haricindeki lise türlerinden mezun olanlar girecek. Bu da sınava girecek aday sayısında ciddi düşüş olacağı anlamına geliyor.

Ayrıca fen lisesinde okuyan öğrencilerin akademik başarı açısından diğer lise türlerine göre daha üst seviyede oldukları için, diğer lise türlerini bu sene kazanacak olan adaylar açısından rakip sayısı ciddi şekilde düşecek demektir. Bu sayede çok zorlanmadan istedikleri bölümleri kazanmış olacaklar. Bu gerekçelerden dolayı puanı fen lisesine yetecek olan adaylara fen lisesi tercih etmek yerine fen lisesi ile aynı kalitede eğitim verdiğine inandığınız anadolu liselerini tercih ediniz…

Bu durum sadece bu sene lise tercihi yapacak öğrenciler için geçerli bir durumdur. Hazırlık sınıfı bu eğitim öğretim yılında uygulanmaması durumunda uygulandığı yıl aynı durum geçerli olacaktır. Ayrıca verdiğim taktikler çalışmadan başarılı olmak için değildir. Çalışarak, başarılı olarak daha iyi yerlerde olmak, hedeflerine ulaşmak isteyen öğrenciler içindir.

Tercihler çok önemlidir. Tercihlerinizi belirlerken aslında geleceğinizi belirleyeceksiniz…

 TEOG HAKKINDA

BİLİNMESİ GEREKENLER

Subscribe
Bildir
guest
45 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FD
FD
7 yıl önce

Hocam merhaba puanım 495,2… yüzdelik dilimim 0,08 IEL’in olma ihtimali nedir? Okulun müdür yardımcısiyla konuştuk. Geçen sene aldıkları son öğrencinin… Read more »

Begüm Karabulut
Begüm Karabulut
7 yıl önce

HOCAM IYI AKŞAMLAR BENIM YEP PUANIM 483.2083 YÜZDELIK DILIMIM ISE %1 GITMEK İSTEDİĞİM ANKARA GAZI ANADOLU LISESI ISE GEÇEN YIL… Read more »

selin
selin
7 yıl önce

hocam geçen yıl 476 ile alan eskişehir fatih fen lisesine girme şansım nedir??
puanım 484

ELİF
ELİF
Reply to  selin
7 yıl önce

bence yüzde yüz inşallah kazanırsınnnnnnnnnn

selin
selin
Reply to  ELİF
7 yıl önce

saol cnm :)

beyda
beyda
7 yıl önce

Rahip hocam bu sene fen liselerinde hazirlik zorunlu mu mebin acikladigi listelerde öğrenim yili hala 4 olarak yaziyor .hocam bu… Read more »

ELİF
ELİF
7 yıl önce

hocam ben imam hatipte okumak istiyorum ama imam hatibin puanı 362 benim puanım ise 308 gibi birşey hocam kazanma ihtimalim… Read more »