Genel

Avantaj ve Dezavantajlarıyla Yurt Dışında Eğitim Gerçeği!

Avantaj ve Dezavantajlarıyla Yurt Dışında Eğitim Gerçeği!

İlgili Makaleler

Yabancı dil eğitimi ya da akademik eğitim için yönünü yurt dışına çeviren öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Pek çok öğrencinin yurt dışında eğitim almaktan büyük bir memnuniyet içerisinde olduğu da göze çarpıyor. Özellikle yurt dışında eğitim yorumları öğrencilerin memnuniyetine göz atmak için iyi bir seçenek oluyor. Peki, gerçekten eğitim için yurt dışını seçmek mantıklı mı? İşte avantaj ve dezavantajlarıyla yurtdışı gerçeği!

Yurt Dışı Eğitimin Avantajları

  • İş hayatına rakiplerinizden 1-0 önde başlayacaksınız. Çünkü çok daha geniş biz vizyona sahip olmanızı sağlayacak. Yabancı bir üniversitede eğitim almış olmanız, elbette CV’nize de olumlu bir yansıma yapacak ve daha fazla sayıda iş kapısı size aralanacak.
  • En az bir yabancı dili çok iyi seviyede öğrenme şansını elde edeceksiniz. Eğitiminizin ardından yabancı dil eğitimi almak için 1 ila 2 yıl zaman kaybetmenize gerek olmayacak ve bu açıdan da iş hayatında rakiplerinizden önde olacaksınız.
  • Yeni kültürleri tanıma, farklı ülkelerdeki işleyişi gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Pek çok ülkeden çok sayıda insanla tanışma, size yol gösterecek ve farklı ufuklar açacak bir çevreye sahip olmanızı sağlayacak.
  • Tek başınıza yabancı bir ülkede yaşama deneyimi, özgüveninizin artmasını da sağlayacak. Kendinizi farklı bir ülkede çok daha iyi tanıyabilir, hedeflerinizi ya da isteklerinizi çok daha net bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.

 Yurt Dışı Eğitimin Dezavantajları

  • Hangi ülkeyi seçerseniz seçin, eğitim için belirli bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekiyor.
  • Ailenizden ve arkadaşlarınızdan ayrılmış olmanız kimi zaman özlem duygusunu yoğun bir şekilde yaşamanıza neden olabilir.
  • İster istemez farklı bir kültür içerisinde kendinizi bulacaksınız ve kısa süreli bir kültür şoku yaşamanız da olası…

“Yurt Dışı Eğitimi Konusunda Hala Kararsızım!”

Son derece normal bir durum ve yalnız değilsiniz. Yurt dışını bir seçenek olarak gören herkes uzun süreli bir kararsızlık süreci yaşıyor. Ancak koşullara ve nasıl bir yaşam süreceğinize dair detaylı bilgi edindikçe kararsızlığınız da ortadan kalkacak. Bu noktada yurtdışı eğitim için sizlere önerimiz ICES Turkey internet sitesinde biraz zaman geçirmeniz olacak. Pek çok danışmanlık firması sitesinden farklı olarak, sadece eğitim odaklı değil, söz konusu ülkede yaşam koşulları odaklı içerikler de bu sitede mevcut. ICES Turkey web adresi bir anlamda yurt dışında hangi ülkeyi seçerseniz, bu ülkede nasıl bir hayatınızın olacağına dair fikir edinmenizi de sağlıyor.

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ

Başa dön tuşu