Genel

Yapılamayan Sayı Kesir Problemlerine Farklı Çözümler

SORU:bir manavdaki sebzelerin bir kısmı çürüyünce maliyat 7/10 oranınd aartmıştır. buna sebzelerin kaçta kaçı çürümüştür?

İlgili Makaleler

SORU: bir merdivenin basamaklarını üçer üçer çıkıp ikişer ikişer inen bir kişinin çıkarken attığı adım sayısı ,inerken attığı adım sayısından 7 az ise merdivendeki basamak sayısı kaçtır ?

SORU:bir sınıftaki öğrenciler bu sınıftaki sıralara ikişer ikişer oturunca 5 öğrenci ayakta üçer üçer oturunca 3 sıra boş kalıyor sınıf mevcudu kaçtır.

SORU: bir adam önce yolun 1/3 ini gittikten sonra kalan yolun1/4ini daha sonra ise kalan yolun 1/5 ini gidiyor ve geriye48 km kalıyor buna göre bu adamın gideceği yol kaç km dir ?

SORU: bir varilin içinde belli miktarda su vardır varile bir kova su eklenirse varilde a kova su oluyor. varilden bir kova su alınırsa varilde a/3 kova su kalıyor ilk durumda varilde kaç kova su vardır ?

SORU: bir kabın 1/3i su dolu olduğunda ağırlığı a gr geliyor dolu kabın 1/3 i boşaltılırsa b gr geliyor. buna göre boş kabın ağırlığını a ve b cinsinden ifadesi nedir ?

SORU: üç sayının toplamı 124 tür birinci sayının ikinci sayıya oranı 3/5 ve ikinci sayının üçüncü sayıya oranı 2/3 tür. buna göre bu sayıların en büyüğü kaçtır ?

SORU: bir lisenin son sınıf öğrencileri her gurupta eşit sayıda öğrenci olmak üzere 10 guruba ayrılıyor. bu öğrenciler 7 guruba ayrılsaydı her guruptaki öğrenci sayısı 6 fazla olacaktı . bu öğrenciler her gurupta eşit sayıda olmak üzere 5 gruba ayrılırsa bir gurupta kaç öğrenci bulunur ?

DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ

Başa dön tuşu